Obklady

Obklady a dlažby v současnosti

Stavební obklady jsou skládané materiály, které slouží k překrytí stavebních konstrukcí z důvodů funkčních nebo estetických. Lze je dělit na vnitřní a vnější, svislé a vodorovné, podle jejich umístění jsou kladeny nároky např. na jejich odolnost. Mohou být z různých materiálů, nejčastěji jsou keramické, kamenné, dřevěné, skleněné nebo kovové, ale i kompozitní (např. cementotřískové). Pro obkládání stěn se používají zpravidla obkladačky jinak též kachličky. Stěny (zejména vnější fasády) lze ale obkládat i cihlami.

Dlažba je povrch podlahy, chodníku, vozovky, náměstí, náplavky nebo jiné podobné plochy pokrytý dlažebními kostkami nebo dlaždicemi. Zpravidla je kamenná, může však být i z betonových nebo keramických dílců, cihel a podobně. V posledních letech je dláždění betonovou dlažbou populárnější od dříve obvyklého asfaltu. Přínos betonové dlažby je v ceně a v její praktičnosti. Dlážděná plocha se stává opakovaně rozebiratelnou. V zámkové dlažbě jsou jednotlivé dlažební kostky či dlaždice tvarované tak, aby do sebe přesně zapadaly.

Stavební firma Trigesso

Obklady a dlažby jsou nedílnou součástí každé domácnosti, venkovního prostoru zahrady nebo i příjezdových cest. V současné době musí plnit jak funčkní, tak estetické požadavky. Stavební firma Trigesso má ve stavebnictví dlouholeté zkušenosti. Provedení  obkladů a dlažeb je naše specializace – vždy individuálně dle očekávání a požadavků každého klienta.

Provádíme:

  • pokládka obkladů a dlažeb (koupelny, kuchyně, bazény,, podlahy, venkovní plochy…)
  • úpravy venkovních ploch, chodníků
  • úpravy příjezdových a přístupových cest
  • další stavební práce podle požadavků klienta